Zesílení okrajů panelů

COMPACFOAM – zesílení okrajů panelů – „Teplý okraj“ pro sendvičové prvky a výplně dveří


Tvarově stálý izolační materiál s výbornými tepelně izolačními vlastnostmi pro okrajové zesílení sendvičových prvků


Sendvičové panely použité u vysoce tepelně izolovaných okenních a fasádních konstrukcí musejí kromě požadovaných hodnot ohledně prostupu tepla splňovat také vysoké požadavky na pevnost v tlaku na okrajích, které musejí trvale odolávat zatížení lištami nebo profily pro skleněné výplně.

Zvláště u konstrukcí rámů s lištami pro skleněné výplně vzniká jak mechanické tak termické zatížení, které se může při použití nástrojů s příklepem dočasně ještě zvýšit.

 

Pro takové vysoké zatížení nabízí COMPACFOAM tvarově stálé hranoly odolné vůči tlaku, které lze individuálně nařezat podle tloušťky panelu a šířky okraje – a to do 3 pracovních dní.

S hodnotou teplené vodivosti 0,0387 W/mK a pevností v tlaku 0,38 N/mm² tak tento materiál splňuje požadavky téměř pro všechny způsoby použití se zachováním nejvyšších tepelně izolačních vlastností. Stejně jako u moderních izolačních skel přispívá významně „teplý okraj“ také u sendvičových prvků k dosažení optimálních U hodnot.

 

Povrchovou vrstvu lze přilepit jak lepidly bez obsahu rozpouštědel tak nejrůznějšími lepicími páskami běžně dostupnými na trhu.

Nízká nasákavost vodou, která činí cca 5 – 10 % (v závislosti na třídě hustoty) zaručuje na rozdíl od dosavadních řešení nutnou tvarovou stálost a mrazuvzdornost. COMPACFOAM je nesmíšený EPS (expandovaný polystyren) s vysokou hustotou, který při vysoké vlhkosti a extrémních teplotních podmínkách zůstává rozměrově stabilní – což je vlastnost, která zajišťuje potřebnou rozměrovou přesnost a trvalost drážek v okenních a fasádních konstrukcích i přes měnící se klimatické podmínky.

 

Díky tomu, že jde o nesmíšený materiál, jsou splněny ekologické požadavky a požadavky trvalé udržitelnosti v oblasti stavebnictví.

INFORMATIONSPLICHT LT. ECG
UND MEDIENGESETZ
COMPACFOAM GMBH, RESSELSTRASSE 7-11, A -2120 WOLKERSDORF, TEL. +43 (0)2245 / 20 8 02, FAX DW 329
GESCHÄFTZWEIG: PRODUKTION UND VERTRIEB VON TECHNISCHEN KUNSTSTOFFEN / FIRMENBUCH-GERICHT: HANDELSGERICHT KORNEUBURG FN293805t / UID-NR. ATU63550614

EDITED BY N.E.S.P.I. | DESIGNED BY GOLIVER.INFO
EXIT
<<-
->>